Що потрібно знати при догляді за класичним одягом?

Уход и стирка одежды

12.09.19 11:06

Куди ж в сучасному суспільстві без класичного костюму? Коли ви носите костюм цілий день, то ви навіть не уявляєте на скільки «він втомлюється»: пил і бруд скупчуються на тканини, всі запахи вбираються вашим костюмом.

Потрібно привчати себе в кінці дня чистити костюм м'якою щіткою.

Зазвичай, піджаки і брюки класичних костюмів виготовляють з приємною атласної тканини, прати яку дуже важко і не завжди можна.

Якщо забруднення не велике - розведіть засіб для виведення плям у воді (який підходить для типу тканини), намочіть бавовняну ганчірку і спробуйте нею потерти пляму. Якщо почистити костюм звичайною водою не вдалося, йому пряма дорога в хімчистку. Завжди беріть весь костюм на чистку. Справа в тому, що для видалення плям застосовують різні хімічні склади, і деякі з них можуть злегка змінити відтінок тканини.

Вважається, що чоловічий костюм не витримає машинного прання навіть на «делікатному режимі». Що стосується ручної чистки в домашніх умовах - це можливо, якщо виробник вказує відповідне умовне позначення на ярличку. Все залежить від виду матерії:

  • шерсть, вельвет, оксамит, твід - суха чистка;
  • тласні і напівшерстяні вироби - ручна чистка;
  • бавовна, поліестер, льон - машинна чистка.

Використовуйте парову машину для розгладження складок. Пар відмінно вирівнює зморшки і дезодорує тканину.

Майте на увазі, відпарювати в області грудей потрібно з обережністю, так як внутрішня тканина, розташована в піджаку може деформуватися і костюм втратить презентабельний вигляд.

Гладити праскою чоловічий класичний костюм, та й інші делікатні тканини треба з великою обережністю. Занадто велика температура і трохи перетримати на поверхні тканини праска - і Ви зіпсували костюм безповоротно. Рекомендую використовувати спеціальну тканину в сітку (по-старому, можна використовувати марлю), яка не дозволить розпеченому праски доторкатися до делікатної тканини. Побільше пара, і Ви зможете погладити свій костюм.

Для класичних костюмів рекомендується завжди використовувати вішалку хорошої якості. Вона повинна бути з великими плечима і досить міцною. Ніколи не використовуйте вішалки, зроблені з металу.

Як правило, в гардеробі чоловіка, є костюми літні та зимові. Якщо на вулиці настає літо, то зимовий теплий костюм необхідно упакувати до наступного сезону. Або буває необхідність відправиться у відрядження і упакувати костюм в чохол на короткий період часу. Для зберігання намагайтеся користуватися чохлом для одягу.