Як правильно випрати куртку на синтепоні?

Уход за пуховиком

03.12.19 14:51

Синтепон - універсальний утеплювач, синтетичний матеріал, який відмінно зберігає тепло, а також володіє хорошими експлуатаційними якостями. Він тримає форму, після деформації може її відновити, за ним легко доглядати. Простота догляду ще не означає, що вам не потрібно знати, як прати куртку на синтепоні.


За технологією виготовлення розрізняють два види синтепону: клеєний і термосклеєний. У першому випадку використовується спеціальні клейкі речовини, що дозволяють надати речі необхідну форму. Такий одяг виглядає красиво, коштує не дорого, але його не можна прати, інакше утеплювач розклеїться. У другому випадку скріплення утеплювача проводиться за допомогою термообробки. Такі вироби коштують трохи дорожче, але прати їх можна без проблем. Саме про те, як прати синтепонові куртку з такого утеплювача, піде зараз мова.


Перед пранням необхідно знати, з якої тканини пошито ваш верхній одяг: якщо це мембрана, натуральне хутро, один з видів вовни або натуральна шкіра, то прання такої синтепонової куртки в пральній машинці, як правило, заборонено. Вона може "сісти", розтягнутись або полиняти. 

В інших випадках куртки на синтепоні можна прати в пральній машині. Синтепон не можна надовго замочувати. Його потрібно якісно прополоскати після прання, що вручну не завжди вдається.

Покрокове прання синтепоновой куртки:

  1. Застебніть всі ґудзики, блискавки, відстебніть хутряний комір. Помістіть куртку в мішок для прання (це вбереже виріб від деформацій). 
  2. Режим - «делікатний» або «синтетика». Температура води - 30-40 градусів. Вимкніть віджимання та сушку. Увімкніть функцію «додаткове полоскання», щоб утеплювач добре прополоскати, і не залишити на куртці розводів.
  3. Миючий засіб - рідкий. Також заборонено прання куртки на синтепоні з використанням відбілювачів та інших агресивних засобів. 
  4. Після завершення прання дістаньте куртку, акуратно відіжміть руками. Можна додатково обмотати одяг махровим рушником, який вбере з синтепону зайву вологу. 
  5. Повісьте на вішалку сушитися. Сохне синтепон швидко, тому не прискорюйте процес додатковим обігрівом або вивішуванням під прямі сонячні промені, так як це може пошкодити виріб та тканину. 

Що робити, якщо синтепон збився?

Якщо після прання синтепон збився, то розбити його можна кількома способами:

  1. Можна знову випрати куртку в пральній машині, додавши кілька тенісних м'ячиків.
  2. Підвісьте одяг і вибийте вибивачкою для килимів або бамбуковою паличкою. 
  3. Поки що вологий синтепон можна розправити за допомогою пилососа, пройшовшись по речі від місця скупчення до потрібних ділянок.
  4. Якщо нічого не виходить, то залишається тільки розпоротий подкладку, дістатися до утеплювача і вручну його розправити, при необхідності замінивши.
  5. Купити нову куртку на синтепоні.

Якщо Ви: не довіряєте власній пральній машинці, не впевнені що плями на курточці відперуться, не знаєте як правильно випрати - приходьте до Італійської Хімчистки! Завжди допоможемо і проведемо хімчистку ваших улюблених речей дбайливо і якісно.